Sektörel Haberler

TİM BAŞKANI GÜLLE: İHRACAT İNOVASYONLA, TÜRKİYE İHRACATLA YÜKSELECEK

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen “Türkiye İnovasyon Haftası”, Ticaret Bakanlığının katkılarıyla çevrim içi gerçekleştirilen açılış töreniyle başladı.

Açılışta konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, Türkiye’nin son 19 yılda birçok coğrafyanın ilham kaynağı, Avrasya’nın kalbi ve küresel ticaretin odak noktası haline geldiğini belirterek, ” TİM’in geleneksel hale gelmiş Türkiye İnovasyon Haftası’nı eğitimden sanata, bilimden sağlığa, ekonomiden uluslararası ilişkilere, iletişimden ticaret diplomasisine kadar her alanda etkili, tüm sektörleri kapsayan bir organizasyon haline getirdik. Cumhurbaşkanım; büyük bir vizyonla başlatmış olduğunuz yeni reform döneminin ülkemizi milli hedeflerimize taşıyacağına inancımız tam.” ifadelerini kullandı.

Gülle, bu yıl sanal platformda gerçekleştirilen Türkiye İnovasyon Haftası’nda çok geniş bir kitleye ulaşacaklarını bildirdi.

TİM çatısı altında ihracatın inovasyonla desteklendiğini aktaran Gülle, “Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG’le, üniversite-sanayi iş birliğini güçlendiren kurumsal inovasyon sistemi mentorluk modelimiz İnoSuit’le, Türkiye’nin en genç ve inovatif ailesi İnovaTİM’le, ülkemizin en yaygın ve geniş kapsamlı girişimcilik ailesi TİM-TEB Girişim Evlerimiz ile her sektörde inovasyon ekosistemini destekliyoruz. TİM olarak, salgının çok öncesinde dijital dönüşümümüzü tamamlayarak engelleri birer birer aştık.” diye konuştu.