Sektörel Haberler

RANDEVULU SANAL SIRA SİSTEMİ KAPIKULE SINIR KAPISINDA BAŞLADI

Ticaret Bakanlığı tarafından Derneğimize bugün yapılan bilgilendirme kapsamında, Temmuz ayında pilot olarak uygulanmaya başlanmış olan Randevulu Sanal Sıra Sistemi (RSS) Uygulaması, 13 Ağustos 2020 itibariyle, Kapıkule Sınır Kapısında tüm firma ve sürücüler için kullanıma açılmıştır. Uygulama şuan için gönüllü olup, randevu alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Sisteme kayıt https://rsstest.ticaret.gov.tr/Default.aspx adresi üzerinden ve mobil uygulama üzerinden yapılmaktadır. Mobil uygulamanın yeni versiyonuna mobil uygulama marketlerinden ulaşabilirsiniz.

Uygulama esnasında karşılaşılabilecek her türlü aksaklık için 7/24 çalışan 444 8 482 numaralı Gümrük Teknik Destek ve Mevzuat hattına ulaşılabilmektedir.

Randevulu Sanal Sıra Sistemi (RSS) hakkında detaylı bilgi ve kayıt kılavuzlarını içeren Ticaret Bakanlığı duyurusuna ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ.

ÖNEMLİ NOT: RSS sistemine Kurumsal Kullanıcı kaydı yapılabilmesi için kayıt yaptıracak firmanın YKTS kaydı bulunması gerekmektedir. YKTS kaydı, en yakın Gümrük Müdürlüğü ile irtibar kurarak oluşturulmaktadır.

YKTS Online Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.