Sektörel Haberler

2022 YILI UBAK İZİN BELGELERİ DAĞITIMI BAŞVURULARINDA 30 EYLÜL SON

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan iletilen bilgilendirmeye istinaden;

2022 yılı UBAK izin belgesi müracaatları ile ilgili işlemler firma yetkililerince e-Devlet kapısı üzerinden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı hizmetlerinden Sınır İşlemleri altında “UBAK İzin Belgesi Dağıtımı Başvurusu” seçeneği seçilerek 01 Eylül – 30 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir.

Ayrıca, 2022 yılı UBAK izin belgesi müracaatları yapılırken öncelikli olarak e-Devlet kapısı üzerinden firmaya ait iletişim bilgilerinin (cep telefonu ve e-posta) güncellenmesi gerekmekte olup, sözkonusu bilgiler güncellenmeden 2022 yılı UBAK izin belgesi dağıtımı başvurusu yapılamayacaktır. İletişim bilgileri güncellendikten sonra 2022 yılı UBAK izin belgesi dağıtımı başvurusunda bulunulabilecek ve başvurunun kaydedilmesini müteakiben firmanın iletişim bilgilerine kaydetmiş olduğu cep telefonuna Bakanlıkları tarafından “UBAK izin belgesi dağıtımı başvurunuz alınmıştır.” şeklinde bir bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Firmalarımızın bu bildirimi takip etmeleri önem arz etmektedir.

2022 yılında Euro V ve üzeri araçlara UBAK izin belgesi tahsis edileceğinden Euro V altı araçlara sahip olan firmaların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Euro V ve üzeri araç sahibi olup, 2022 yılı için UBAK izin belgesi almak isteyen Derneğimiz üyesi firmaların 01-30 Eylül 2021 tarihleri arasında e-Devlet kapısı üzerinden öncelikle iletişim ve araç norm bilgilerini güncellemeleri, daha sonra UBAK izin belgesi dağıtımı başvurusunda bulunmaları önem arz etmektedir.

 

kaynak: www.und.org.tr